NIEPUBLICZNE PLACÓWKI OŚWIATOWE w PŁAWNEJ

Pławna 22 33-190 Ciężkowice spplawna@wp.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy na naszych stronach

Czas podsumowań w „Słonecznej Gromadzie” w Pławnej

Email Drukuj PDF
boy-girl-pencil

Minął już karnawał, skończył się czas wielkich uroczystości a nastała chwila nostalgii i zadumy. Jest to doskonały moment, by spojrzeć wstecz i dokonać chłodnej analizy własnych dokonań. Niepubliczne Przedszkole w Pławnej działa od 2009 roku. Przez te sześć lat naszej działalności bardzo wiele się zmieniło. Zadbaliśmy o bazę dydaktyczną, ofertę edukacyjną, którą sukcesywnie wzbogacaliśmy jak również rozszerzyliśmy naszą działalność w zakresie czasu spędzanego przez dzieci w naszej Placówce a także w zakresie liczebności dzieci poprzez utworzenie drugiego oddziału. Dzięki tym wysiłkom dzieci w naszym Przedszkolu biorą udział w wielu zajęciach dodatkowych, tj. uczą się dwóch języków: angielskiego i niemieckiego, uczestniczą w zajęciach rytmiki, gimnastyki a także w razie potrzeb w zajęciach logopedycznych. Udział w każdym z tych zajęć jest bezpłatny.         

Poprawiony: środa, 19 października 2016 17:34 Więcej…
 

JUŻ KARNAWAŁ ZACZĄĆ CZAS…

Email Drukuj PDF

christmasKarnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić.  Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, wyczekiwana przez wszystkich zabawa choinkowa,  która w naszej szkole odbyła się w sobotę 16 stycznia. Zabawa rozpoczęła się tradycyjnym już, jak co roku przedstawieniem, do którego naszych młodych, świetnie zapowiadających się aktorów przygotowały panie: Elżbieta Zwolenik-Dziodzio i Karolina Koperniak. Zanim jednak wszystko się zaczęło, Pan Dyrektor serdecznie powitał wszystkich gości,  rodziców, grono pedagogiczne  oraz uczniów.

Spektakl zatytułowany „Królewna Śnieżka” był połączeniem elementów kilku bajek i postaci, dzięki czemu  wywołał mnóstwo uśmiechów na dziecięcych buziach, a największe zainteresowanie wzbudził wilk, który  w poszukiwaniu Czerwonego Kapturka wybiegł za kurtynę- ileż było wtedy radości. Wszyscy uczniowie odegrali swoje role najlepiej jak potrafili, dzięki pięknym kostiumom , dekoracji, i ich  zaangażowaniu cały spektakl wypadł fantastycznie. Nagrodą dla  występujących były gromkie brawa.

Więcej…
 

Bezpieczna „Słoneczna Gromada” w Pławnej

Email Drukuj PDF


           policeman7Bezpieczeństwo jest jednym z tematów, które są w przedszkolu realizowane i powtarzane przez cały rok i przy każdej nadarzającej się okazji. Toteż teraz, gdy nadeszła jesień, robi się coraz chłodniej,a dni są coraz krótsze jest doskonały moment na to, by przypomnieć sobie elementarne zasady bezpiecznego zachowania się na drogach, ale nie tylko, także wobec obcych.

Więcej…
 

Sportowy wrzesień

Email Drukuj PDF

Z początkiem nowego roku szkolnego 2015/16 rozpoczęliśmy zmagania sportowe. W miesiącu wrześniu uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Pławnej brali udział w Turnieju Orlika 2015 o Puchar Premiera RP. Nasi piłkarze zajęli II miejsce, tuż za drużyną z PG w Ciężkowicach.spo

Więcej…
 

Dzień otwarty w naszej szkole

Email Drukuj PDF

~~ dodano zdjęcia do artykułu ~~

szkolaDnia 20 maja bieżącego roku w Niepublicznych Placówkach Oświatowych w Pławnej został zorganizowany Dzień Otwarty. Gościliśmy między innymi uczniów klas szóstych z Kąśnej Dolnej, Bogoniowic i Ciężkowic wraz z ich rodzicami i opiekunami, którzy przyjęli nasze zaproszenie.

Poprzez szereg prezentowanych działań wszyscy odwiedzający naszą szkołę    mogli zapoznać się z proponowaną ofertą dotyczącą działalności edukacyjnej, bazy dydaktycznej, zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, a także nowymi możliwościami nauczania.

Więcej…
 

„Powitanie jesieni – wycieczka na wieżę widokową w Bruśniku”

Email Drukuj PDF

Jesień to znakomita pora roku, aby zwiedzić najbliższe, malownicze miejsca naszej okolicy. Jesienią szczególnie urokliwe są nasze lasy. Buki, jawory i olchy mienią się niezliczoną liczbą kolorów.lisc

Dnia 1 października uczniowie klas młodszych I-III  wraz z opiekunkami wyruszyli w pieszą wycieczkę dydaktyczno – wychowawczą na wieżę widokową w Bruśniku. Wycieczka zorganizowana była z myślą, iż uczniowie zdobywają lepszą wiedzę dzięki bezpośredniej  styczności ze środowiskiem przyrodniczym i kulturowym.

Więcej…
 

nasi za stłołem

Email Drukuj PDF

Dnia 13 i 14 listopada 2014 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieżkowicach odbyły się zawody sportowe w tenisie stołowym indywidualnym jak i drużynowym dziewcząt i chłopców. Do Gminnej Gimnazjady Młodzieży z naszej szkoły przystąpiło 6 uczniów: Angelika Kiełbasa, Kinga Włudyka, Beata Zając, Eryk Białobrzeski, Marcel Kiełbasa i Mateusz Krok.  

tenis_stol

Poprawiony: wtorek, 18 listopada 2014 20:49 Więcej…
 


Strona 2 z 3