Pławna 22 33-190 Ciężkowice spplawna@wp.pl

• Zmniejsz rozmiar czcionki

nasi pod koszem

Email Drukuj PDF

basketball

Dnia 31.01.2013 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciężkowicach odbyły się zawody gimnazjalne w piłce koszykowej dziewcząt.

W zawodach brało udział 3 szkoły: PG Ciężkowice, PG Jastrzębia, NG Pławna. Pierwszy mecz dziewczęta z naszej szkoły zagrały z drużyną z Jastrzębi. Mecz ten od pierwszego gwizdka sędziego był bardzo zacięty i zakończył się wynikiem 9:8 dla naszej szkolnej reprezentacji. Drugi mecz z Ciężkowicami jednak nie był po naszej myśli, po dwóch kwartach trwających 10 min nasze dziewczęta przegrały 12:24.

Jedno zwycięstwo oraz jedna porażka uplasowało naszą drużynę szkolną na II miejscu w gminnych zawodach. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Przed feriami nasi dzielni chłopcy z podstawówki dobrze rozpoczęli nowy rok zajmując w koszykarskich rozgrywkach II miejsce.
 Do zawód przystąpiło 7 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Grupa I: SP Bogoniowice, SP Ciężkowice, SP Jastrzębia nr 1, SP Jastrzębia nr 2
Grupa II: SP Kąśna Dolna, SP Siekierczyna, NSP Pławna.

Jedna porażka i jedno zwycięstwo uplasowało naszą reprezentację na miejscu II w grupie, zaraz za SP Siekierczyna i pozwoliło z tego miejsca na awans do półfinału. W półfinale nasi chłopcy zagrali bardzo dobre spotkanie ze SP Jastrzębia nr 1, wygrywając mecz 8:6, ten jeden zwycięski kosz pozwolił nam na zagranie w finale z drużyną ze SP Bogoniowice. Jednak w finale nie było tak kolorowo, nasza szkolna drużyna po III kwartach trwających 6 minut każda, niestety zanotowała wynik 2:8 i w całych zawodach zajęła II miejsce, co na 7 drużyn biorących udział w zawodach i tak jest bardzo dobrym końcowym wynikiem. Całej drużynie szkolnej życzymy kolejnych sukcesów w tym nowym 2013 roku.