NIEPUBLICZNE PLACÓWKI OŚWIATOWE w PŁAWNEJ

Pławna 22 33-190 Ciężkowice spplawna@wp.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

nasi pod koszem

Email Drukuj PDF


basketball

 Dnia 31.01.2013 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciężkowicach odbyły się zawody gimnazjalne w piłce koszykowej dziewcząt.

W zawodach brało udział 3 szkoły: PG Ciężkowice, PG Jastrzębia, NG Pławna. Pierwszy mecz dziewczęta z naszej szkoły zagrały z drużyną z Jastrzębi. Mecz ten od pierwszego gwizdka sędziego był bardzo zacięty i zakończył się wynikiem 9:8 dla naszej szkolnej reprezentacji. Drugi mecz z Ciężkowicami jednak nie był po naszej myśli, po dwóch kwartach trwających 10 min nasze dziewczęta przegrały 12:24.

Jedno zwycięstwo oraz jedna porażka uplasowało naszą drużynę szkolną na II miejscu w gminnych zawodach. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.Przed feriami nasi dzielni chłopcy z podstawówki dobrze rozpoczęli nowy rok zajmując w koszykarskich rozgrywkach II miejsce.
 Do zawód przystąpiło 7 drużyn podzielonych na dwie grupy.

 
Grupa I: SP Bogoniowice, SP Ciężkowice, SP Jastrzębia nr 1, SP Jastrzębia nr 2
Grupa II: SP Kąśna Dolna, SP Siekierczyna, NSP Pławna.


Jedna porażka i jedno zwycięstwo uplasowało naszą reprezentację na miejscu II w grupie, zaraz za SP Siekierczyna i pozwoliło z tego miejsca na awans do półfinału. W półfinale nasi chłopcy zagrali bardzo dobre spotkanie ze SP Jastrzębia nr 1, wygrywając mecz 8:6, ten jeden zwycięski kosz pozwolił nam na zagranie w finale z drużyną ze SP Bogoniowice. Jednak w finale nie było tak kolorowo, nasza szkolna drużyna po III kwartach trwających 6 minut każda, niestety zanotowała wynik 2:8 i w całych zawodach zajęła II miejsce, co na 7 drużyn biorących udział w zawodach i tak jest bardzo dobrym końcowym wynikiem. Całej drużynie szkolnej życzymy kolejnych sukcesów w tym nowym 2013 roku.

 

Skład drużyny:


1. Kasztelewicz Marcin
2. Kiełbasa Filip
3. Kiełbasa Kamil
4. Kiełbasa Patryk
5. Krok Mateusz
6. Leśniak Krystian
7. Maciaszek Maksymilian
8. Rojek Sebastian
9. Synowiec Łukasz
10. Wilga Jan

Wyniki zawodów:


I miejsce – SP Bogoniowice
II miejsce – NSP Pławna
III miejsce – SP Siekierczyna
IV miejsce – SP Jastrzębia nr 1
V miejsce – SP Ciężkowice, SP Jastrzębia nr 2, SP Kąśna Dolna

 

 Wyniki z meczów naszej drużyny:


NSP Pławna – SP Siekierczyna (4:6)
NSP Pławna – SP Kąśna Dolna (10:8)
NSP Pławna – SP Jastrzębia nr 1 (8:6)
NSP Pławna – SP Bogoniowice (2:8)


Poprawiony: czwartek, 31 stycznia 2013 19:54