NIEPUBLICZNE PLACÓWKI OŚWIATOWE w PŁAWNEJ

Pławna 22 33-190 Ciężkowice spplawna@wp.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start SZKOŁA PODSTAWOWA Newsy Dzień otwarty w naszej szkole

Dzień otwarty w naszej szkole

Email Drukuj PDF

~~ dodano zdjęcia do artykułu ~~

szkolaDnia 20 maja bieżącego roku w Niepublicznych Placówkach Oświatowych w Pławnej został zorganizowany Dzień Otwarty. Gościliśmy między innymi uczniów klas szóstych z Kąśnej Dolnej, Bogoniowic i Ciężkowic wraz z ich rodzicami i opiekunami, którzy przyjęli nasze zaproszenie.

Poprzez szereg prezentowanych działań wszyscy odwiedzający naszą szkołę    mogli zapoznać się z proponowaną ofertą dotyczącą działalności edukacyjnej, bazy dydaktycznej, zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, a także nowymi możliwościami nauczania.

Najpierw Pan Dyrektor Stanisław Pater przywitał wszystkich przybyłych gości i zaprosił ich na obejrzenie przygotowanego programu artystycznego. Jako pierwsi zaprezentowali się przedszkolacy, którzy w krakowskich strojach zatańczyli „Trojaka”. Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dziewczęta z gimnazjum, wykonując układ taneczno-gimnastyczny, którego uczyły się pod nadzorem pani Magdaleny Zagórskiej.Aby ukazać znajomość i przydatność języka niemieckiego wystąpili przed publicznością uczniowie gimnazjum w scence rodzajowej „U lekarza”. Udowodnili, że bardzo sprawnie potrafią posługiwać się tym językiem  w najpotrzebniejszych sytuacjach, które każdego mogą spotkać na co dzień. Pacjentka bez problemu zakomunikowała lekarzowi, co jej dolega, ten dopytał o wszystko, co chciał wiedzieć, wypisał receptę wraz z zastosowaniem, udzielił porady i umówili się na wizytę kontrolną. Później przyszła kolej na pokazanie, jak wesoła i przyjemna może być nauka języków obcych. Pani Małgorzata Starzyk poprowadziła zajęcia z chustą animacyjną, dzięki której uczniowie nauczyli się nazw kolorów, wspaniale się przy tym bawiąc. Nie mniej uciechy przyniosła następna lekcja niemieckiego, gdy poprzez zabawę z piłkami należało zapamiętać nazwy kierunków.Po pokazie tych umiejętności na scenie znów pojawiły się dziewczęta, prezentując kolejny układ taneczny z pomponami i brawurowymi piramidami.Wtedy przyszła kolej na prezentację muzycznych talentów, z których słyną nasze placówki.

Najpierw uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zagrali na różnych instrumentach melodie, a później gimnazjalistki zaśpiewały piosenki.Całość występów muzyczno-tanecznych dopełnił walc Szostakowicza, który znakomicie zatańczyli najstarsi uczniowie w naszej szkole.Wszystkim występom artystycznym towarzyszyła radosna, kolorowa dekoracja przygotowana przez panią Katarzynę Nowicką i Martę Tarasek.Po części artystycznej przyszła pora na zapoznanie się gości z uczniami, którzy oprowadzili ich po całym budynku udzielając wyczerpujących informacji na temat wyposażenia sal, metod nauczania, przebiegu i organizacji zajęć, działalności instytucji szkolnych, biblioteki i sklepiku.  W jednej z pracowni pan Przemysław Dzierżawski pokazał możliwości tablicy multimedialnej. Przybyłe osoby obejrzały też prezentację dotyczącą naszej szkoły i tego, co wyróżnia ją spośród innych.     W tym czasie Pan Dyrektor odpowiadał na wszystkie pytania rodziców, którzy przyjechali zapoznać się z ofertą naszych placówek.Na koniec goście posilili się po wyczerpującym programie Dnia Otwartego. Po pożegnaniu przez Pana Dyrektora wrócili z opiekunami do swoich szkół.Dzień upłynął w miłej, wesołej atmosferze.