Pławna 22 33-190 Ciężkowice spplawna@wp.pl

• Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Sportowy wrzesień

Email Drukuj PDF

Z początkiem nowego roku szkolnego 2015/16 rozpoczęliśmy zmagania sportowe. W miesiącu wrześniu uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Pławnej brali udział w Turnieju Orlika 2015 o Puchar Premiera RP. Nasi piłkarze zajęli II miejsce, tuż za drużyną z PG w Ciężkowicach.spo

Następnym występem sportowców z naszej szkoły były Gminne Biegi Przełajowe, które odbyły się na obiektach TKKF-u w Ciężowicach. Najlepszym zawodnikiem był Dominik Kiełbasa, który w zmaganiach  kategorii wiekowej IV-klas zajął III miejsce. Poza zawodami międzyszkolnymi dla uczniów naszych placówek zostały zorganizowane turnieje klasowe piłki nożnej. W kategorii szkoły podstawowej wygrała kl. VI zdobywając 13 bramek, królem strzelców został Karol Zięba strzelając 7 goli. W kategorii gimnazjalnej na najwyższym stopniu podium uplasowała się klasa III wygrywając dopiero w rzutach karnych z klasą I, a królem strzelców został Mateusz Krok.