NIEPUBLICZNE PLACÓWKI OŚWIATOWE w PŁAWNEJ

Pławna 22 33-190 Ciężkowice spplawna@wp.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start W SZKOLE UROCZYSTOŚCI JUŻ KARNAWAŁ ZACZĄĆ CZAS…

JUŻ KARNAWAŁ ZACZĄĆ CZAS…

Email Drukuj PDF

christmasKarnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić.  Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, wyczekiwana przez wszystkich zabawa choinkowa,  która w naszej szkole odbyła się w sobotę 16 stycznia. Zabawa rozpoczęła się tradycyjnym już, jak co roku przedstawieniem, do którego naszych młodych, świetnie zapowiadających się aktorów przygotowały panie: Elżbieta Zwolenik-Dziodzio i Karolina Koperniak. Zanim jednak wszystko się zaczęło, Pan Dyrektor serdecznie powitał wszystkich gości,  rodziców, grono pedagogiczne  oraz uczniów.

Spektakl zatytułowany „Królewna Śnieżka” był połączeniem elementów kilku bajek i postaci, dzięki czemu  wywołał mnóstwo uśmiechów na dziecięcych buziach, a największe zainteresowanie wzbudził wilk, który  w poszukiwaniu Czerwonego Kapturka wybiegł za kurtynę- ileż było wtedy radości. Wszyscy uczniowie odegrali swoje role najlepiej jak potrafili, dzięki pięknym kostiumom , dekoracji, i ich  zaangażowaniu cały spektakl wypadł fantastycznie. Nagrodą dla  występujących były gromkie brawa.

Mimo mrozu na zewnątrz w szkole panowała gorąca atmosfera, a to dlatego, że uczniowie czekali  na ten dzień z wielką niecierpliwością , zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, urzekające księżniczki, biedroneczki, pszczółki, a nawet  Zorro. To właśnie najmłodsi rozpoczęli zabawę jako pierwsi, tańcom i zabawom nie było końca. O oprawę muzyczną zadbali panowie muzycy: pan Robert Kaczocha i pan Artur Hołda, natomiast dekorację sali przygotowały panie: Marta Tarasek, Karolina Huza i Agnieszka Turska. Następnie  o godzinie 17-tej do zabawy przystąpili gimnazjaliści, którzy również świetnie się bawili. Rada Rodziców pod kierunkiem p.Małgorzaty Olechny i p. Renaty Graessle przygotowała poczęstunek dla uczniów, dzięki czemu mogli się posilić i chwilkę odpocząć po szaleństwach na parkiecie . Dla  nauczycieli także przygotowano wspaniałe pyszności - za co bardzo dziękujemy. 

Jak co roku zabawa była bardzo udana, wszyscy bawili się wyśmienicie, czego dowodem były uśmiechy i okrzyki radości z nadzieją , że przyszłoroczna zabawa będzie tak samo udana.