NIEPUBLICZNE PLACÓWKI OŚWIATOWE w PŁAWNEJ

Pławna 22 33-190 Ciężkowice spplawna@wp.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start W SZKOLE UROCZYSTOŚCI Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Email Drukuj PDF

"Jest jedna miłość,mami

która nie liczy na wzajemność,

nie szczędzi ofiar, płacze,

a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska."

J. I. Kraszewski

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie naszych placówek uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Dnia 25 maja odbyła się w naszej szkole akademia, na którą bardzo licznie przybyły zaproszone Mamy i Tatusiowie.

Uroczystego powitania dokonał Dyrektor Szkoły- Pan Stanisław Pater, który podkreślił jak ważnym świętem jest Dzień Matki, podziękował  gościom za przybycie i serdecznie zaprosił na występy.

Dzieci szybko nauczyły się swoich wierszyków oraz tekstów piosenek. Chętnie uczestniczyły w próbach wykazując dużo zapału i zaangażowania, wzajemnie siebie motywując do pracy. Jako pierwsze na scenie pojawiły się przedszkolaki przygotowane przez panie: Paulinę Nowak i Izabelę Świerad. Najmłodsi  wystąpili  w pięknych strojach, deklamując wiersze  i śpiewając piosenki. Finałem ich występu był jakże uroczy taniec, a cały występ został nagrodzony  gromkimi brawami.

Kolejno na scenę wkroczyli uczniowie klas I-III, którzy recytowali wiersze dla swoich rodziców, następnie z serca  i uśmiechem na twarzach zaśpiewali piękne piosenki. Ogromne brawa zebrały dziewczynki: Justynka   Ciepielowska, Klaudia Król i Julka Zabielny, które przepięknie zaśpiewały piosenkę pt. „Mamo.” Widać było, że Mamusiom zakręciła się łezka w oku. Następnie uczniowie klasy V i III pod kierunkiem pań: Karoliny Koperniak i Marty Tarasek zaprezentowali skecz pt. „Jak mama tatę poznała?”, podczas którego śmiechu nie było końca. Dzieci wcieliły się w rolę swoich rodziców i w wesoły oraz żartobliwy sposób pokazały za pomocą piosenek i tańca historię pewnej rodziny.

W dalszej części uroczystości swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z gimnazjum: Marcin Kasztelewicz, Mateusz Krok i Sebastian Rojek. Ubrani w piżamy, wcielili się w role siedmiolatków z kabaretu Smile pt. „Xawię i Jaś”.Chłopcy bardzo dobrze odegrali swoje role, do których przygotowali się znakomicie, co było widać po reakcji publiczności. Po występie gimnazjalistów na scenę wstąpiły pierwszaki, które zatańczyły skoczny taniec, wyrażając w ten sposób podziękowanie  dla swoich rodziców.  Do tego pięknego widowiska przygotowała uczniów pani Karolina Huza- wychowawca klasy I.

Po zakończonej akademii zaproszeni rodzice i inni mogli wysłuchać koncertu swoich pociech, dzieci wspaniale zagrały piosenki na keyboardzie, których  nauczyły się na kółku muzycznym w naszej szkole. Oprócz występu dzieci przygotowały  także niespodzianki. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, symboliczny kwiatek oraz szczery uścisk ukochanej mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najwspanialsze  na całym świecie. Kolejną niespodzianką dla Mam był ciepły poczęstunek, a także słodkie ciasto do kawy, za co serdecznie podziękowała w imieniu zaproszonych Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Renata Greassle. Uroczystość ta  była znakomitą okazją , aby  nasi uczniowie mogli zaprezentować się z  jak najlepszej strony oraz pochwalić się swym talentem muzycznym i recytatorskim. Dla nich było to przeżycie, dzięki któremu poczuli się ważni, docenieni i mogli być z siebie zadowoleni, ponieważ widzieli  jak dumni z nich są ich rodzice.Te krótkie chwile spędzone wspólnie z pewnością na długo pozostaną w pamięci, zarówno mam – szczęśliwych, promieniujących, dumnych ze swych pociech oraz tych najmłodszych, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak ciepło  i szczerze przyjęte.